Jak zadłużeni wpadają w większe kłopoty?

Skąd się biorą kłopoty finansowe?

Wszyscy mamy świadomość i obserwujemy zjawisko jakim jest coraz większy wzrost zadłużenia naszego społeczeństwa.

Wielu z nas ma kłopoty, spowodowane przeszacowaniem  możliwości finansowych,mamy trudności z regulowaniem na czas zobowiązań wobec banków.Jeszcze rok czy dwa lata temu chętnie rozdawały one  kredyty czy karty. Teraz kiedy i one mają problem z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy, a także ograniczone są  restrykcyjnymi  przepisami  nałożonymi przez KNF nagle wiele osób zostało odciętych od finansowania . Dodatkowo nie mogą pozwolić sobie na uzyskanie kredytu czy pożyczki na spłatę innych zobowiązań.

W krótkim czasie  wiele osób straciło zdolność kredytową .do tego dochodzi coraz bardziej  restrykcyjne podejście instytucji do naszej historii kredytowej, co w praktyce powoduje , że osoby którym zdarzyło się opóźnienie w spłacie mają bardzo małe szansę na jakąkolwiek pomoc z banku. Znamienne jest to, że osoby odrzucone przez banki , pozostające z obciążaniami przewyższającymi często połowę, a czasem całość swoich dochodów, z czasem pogarszają swoją sytuacje. Dzieje się to z kilku powodów.

Zazwyczaj jeśli nasze obciążenia przewyższają dochód po kilku miesiącach przestajemy na czas regulować swoje zobowiązania.Wynika to z prostego rachunku ekonomicznego.,Po prostu aby żyć normalnie musimy decydować co zapłacimy w terminie, co z opóźnieniem a co prawdopodobnie musimy na razie odłożyć, bo przecież trzeba też żyć.

Kiedy brakuje pieniędzy na bieżące wydatki i zaległe raty,   zaczynamy szukać pieniędzy na ich pokrycie w firmach pozabankowych, przez co wpadamy w kolejne kłopoty bo pokrywamy jeden dług kolejnym,  dużo droższym.

Po  kilku miesiącach nie będzie nas stać na spłatę ogromnych odsetek od szybkich pożyczek bez BIK, które mogą sięgnąć 100 % .Wpadamy w pętle zadłużenia, która powoduje, że zaczynamy zachowywać się jak sparaliżowani. Nie robimy nic, czekamy tylko na dalsze konsekwencje, windykacje, egzekucje, bo sytuacja wydaje się bezsensowna, a nie możemy już uzyskać kolejnych pożyczek.Powoli staczamy się i możemy stracić to na co długo pracowaliśmy.

Ale nie musi tak być .Jeśli tylko chcemy możemy wyjść z tej trudnej sytuacji w każdym jej etapie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.