Pierwsza pożyczka za darmo?

Pierwsza pożyczka za darmo

Pożyczka za darmo?

Wielu z nas widziało w sieci hasła bijące z reklam mówiące o pierwszej pożyczce bez opłat oraz o zerowym oprocentowaniu. Jednak jak to ma się do rzeczywistości?

 

Kilka lat temu, gdy nie było jeszcze aż tak dużego wyboru chwilówek i pożyczek przez internet instytucje pozabankowe kierowały się stwierdzeniem, że sam fakt, iż klient może otrzymać gotówkę bez dodatkowych problemów jest elementem, który zachęci wiele osób do skorzystania z ich usług.

Dlatego właśnie pierwsza pożyczka nie różniła się praktycznie ani trochę od każdej następnej branej przez klienta. Na samym początku takie rozwiązanie spełniało swoje zadanie wyśmienicie, jednak wraz z upływem czasu rosnąca konkurencja wymuszała konieczność wymyślania coraz lepszych, korzystniejszych ofert chwilówek, co doprowadziło do pewnego rodzaju ”bitwy o klienta” między parabankami.

Bitwa ta doprowadziła do wprowadzenia nowej opcji w przypadku chwilówek przez internet oraz szybkich pożyczek, mowa tutaj o możliwości otrzymania pierwszej pożyczki za darmo. Oczywiście nie otrzymamy pożyczki zupełnie za darmo ( bez konieczności oddania należności), ale możemy uzyskać gotówkę z zerowym oprocentowaniem, bez żadnych dodatkowych opłat więc będziemy musieli zwrócić dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. W związku z tym można się zacząć zastanawiać czy tego typu praktyki ze strony parabanków są dla nich opłacalne, oraz czy przyniesie to dla nich jakiś zysk.

Otóż życie pokazuje, że klienci, którzy raz skorzystali z oferty danej instytucji pozabankowej i są z jej usług zadowoleni to prędzej czy później wracają do niej aby wziąć kolejną pożyczkę ( tym razem już z normalnym oprocentowaniem indywidualnym dla każdej z instytucji) i właśnie w taki sposób parabanki zarabiają.

Dlatego właśnie możemy spotkać w sieci coraz więcej podmiotów udzielających chwilówki bez BIK z pierwszą pożyczką za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.